Akcja charytatywna ,,Głogów i okolice buduje studnię w Afryce".

Okres przedświąteczny to dobry czas, by zauważyć potrzeby ludzi nie tylko tych, którzy są bardzo blisko nas. Świetlica szkolna we współpracy z Samorządem Uczniowskim zorganizowała akcję charytatywną na rzecz dzieci żyjących w ubogich krajach południowej Afryki, gdzie brakuje wody. Woda jest wydobywana w prymitywny sposób, zanieczyszczona, dlatego ci, którzy ją spożywają -  chorują. O tych problemach rówieśników żyjących w Afryce dzieci dowiedziały się na spotkaniu z p. G.Sroczyńską - działaczką na rzecz budowy studni w Afryce. Na kiermaszu świątecznym sprzedawano ciasta upieczone przez rodziców naszych uczniów, rękodzieło, ozdoby choinkowe wykonane przez nauczycieli oraz sympatyków akcji. SUMA jaką zebrano to ponad 2 tys. złotych. Wszystkim rodzicom i dzieciom biorącym udział w akcji serdecznie dziękujemy.

zdjęcia w galerii (kliknij tutaj)