Tłumacz

Polish English German

POWIATOWY KONKURS MATEMATYCZNY - ETAP SZKOLNY

Dnia 11 grudnia 2014 w naszej szkole odbył się szkolny etap Powiatowego Konkursu Matematycznego. W konkursie wzięło udział 32 uczniów z klas piątych i szóstych. Zadania sprawiły uczestnikom dużą trudność. Dotyczyły obliczania objętości wody w akwarium, miary kąta wewnętrznego pięciokąta, średniej arytmetycznej ocen z klasówki, cen świątecznych prezentów oraz czasu wędrówki pewnego ślimaka. Oto zadanie , które okazało się najtrudniejszym : Pociąg jadący ze stałą prędkością przejechał most długości 200m w ciągu 1 minuty, a obserwatora stojącego na moście  minął w ciągu 12 sekund. Jaką długość miał ten pociąg? Odpowiedź : 50 m Wskazówka : Pociąg przejechał most , gdy zjechał z niego ostatni wagon.

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za odwagę zmierzenia się z nietypowymi zagadkami matematycznymi.  Gratulacje dla szkolnych zwycięzców.

I miejsce – Szymon Kucharski – klasa 6d

II miejsce – Ada Kowalczyk – klasa 6b

III miejsce – Dawid Grzesiński – klasa 6d

 

Nauczyciel matematyki - Wioletta Kornacka